A magyar szövetség reagált a Mandinernek az oroszok kijelentésére

Az MJSZ nem folytatott tárgyalásokat a KHL-lel.

Ebben a világképben a probléma és annak megoldása végtelenül egyszerű: az oroszok megszegték az intézményi szabályokat, büntetésük jogos és morálisan teljes mértékben igazolható.
„Miután a bili kiborult, tucatjával semmisítették meg az orosz sportolók eredményeit, vették vissza tőlük az érmeket, tiltottak el sokukat inkább hosszabb, mint rövidebb időre attól, hogy sportversenyeken induljanak. Ugyancsak mellékszál, de nem elhallgatható: az eltiltott sportolók közül sokan pereltek, a Nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) 39 esetben törölte az orosz sportolók örökös olimpiai eltiltását, 28 esetben nem látta bizonyítottnak a doppingvétséget, így a 2014-es szocsi téli játékokon elért eredményeiket is visszakapták az érintettek. A WADA 2015-ben három évre felfüggesztette az orosz doppingellenőrzés hitelesítését, ami korlátozta, hogy az orosz sportolók részt vegyenek a nemzetközi sportéletben. Ugyan Oroszország a 2016. évi Rio de Janiero-i olimpián, ahol az éremtáblázaton 56 éremmel a negyedik helyen végzett, még »saját neve« alatt indíthatta sportolóit – már azon sportágakban, amelyekben a nemzetközi sportági szövetségek engedték őket elindulni –, de a 2018-as téli olimpián az orosz sportolók már csak semlegesként, az olimpiai zászló alatt szerepelhettek, a bajnokok az olimpiai himnuszt hallhatták, miután a NOB felfüggesztette az OOB tagságát a szervezetben. Bár volt felvetés arra, hogy az orosz válogatott ne indulhasson a saját országában rendezett 2018. évi labdarúgó-világbajnokságon, az ötlet maradt a vicc kategóriában. Az év szeptemberében a WADA három év után feloldotta Oroszország eltiltását, de az orosz sportvezetés újból manipulált adatokat szolgáltatott, aminek az lett a következménye, hogy 2019-ben az országot újabb négy évre kitiltották a nemzetközi sportversenyrendszerből. Futballválogatottjuk lemaradt a katari vb-ről és a német Európa-bajnokságról, sportolóik Tokióban és Párizsban 2018-hoz hasonlóan az olimpiai zászló alatt versenyezhettek, Párizsban még a bemutatóhajóra sem engedték fel őket a megnyitón.
»Nagyon helyes!« – vélem hallani a téma iránt érdeklődő magyar közvélemény szinte uniszónó hangját, mely vélemény a nemzetközi fősodrú médiában megjelent értelmezéseket magáévá téve a kérdésben meglepően egységes magyar média híreire alapozva érthetően alakult ki. A fenti eseménybemutatásom is alapvetően a kánont igyekezett követni.
Ebben a világképben a probléma és annak megoldása végtelenül egyszerű: az oroszok megszegték az intézményi szabályokat, büntetésük jogos és morálisan teljes mértékben igazolható.
A kérdés már csak az, akkor mi a fenét akar tárgyalni Coventry asszony – és az elődje, a leköszönő Thomas Bach, teszem hozzá, aki szintén évek óta pedzegeti, hogy nincs az rendjén, hogy Oroszország nem része az olimpiai mozgalomnak. Van-e más értelmezési keret a történésekhez azon túl, hogy az orosz sportvezetés egy disznó, értsd: disznóságokat művelt?”
Ezt is ajánljuk a témában
Az MJSZ nem folytatott tárgyalásokat a KHL-lel.
Nyitókép: espn.com